Trzeci kurs kodykologii i paleografii

W Warszawie 12-16 marca 2018 r. odbył się trzeci kurs kodykologii i paleografii, w którym wzięli udział pracownicy, doktoranci i studenci z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kraju Saary. Kurs prowadziła prof. Nine Miedema, a koordynatorem przedsięwzięcia była dr hab. Anna Just (Instytut Germanistyki UW). Kurs został zorganizowany przy życzliwej współpracy Gabinetu Rękopisów Biblioteki Uniwersyteckiej i Działu Rękopisów Biblioteki Narodowej.

Wykład otwarty dr hab. Anny Just

Instytut Anglistyki oraz Zespół „Badania nad Kulturą Dawną” mają zaszczyt zaprosić na wykład otwarty dr hab. Anny Just „O perełkach i obdartych śmieciach, czyli niemieckojęzycznych rękopisach z dawnej Biblioteki Załuskich (1747-1795) w zbiorach Biblioteki Narodowej”
Wykład odbędzie się w środę 17 stycznia 2018 o godzinie 14.00 w Instytucie Anglistyki UW ul. Hoża 69, pok. 335 (III p.).

Zaproszenie

Wykład otwarty Prof. Małgorzaty Grzegorzewskiej

Instytut Anglistyki oraz Zespół „Badania nad Kulturą Dawną” mają zaszczyt zaprosić na wykład otwarty Prof. Małgorzaty Grzegorzewskiej „Czy rzeczywiście tak zaczął się Renesans?”.
Polemika z książką Stephena Greenblatta „Zwrot. Jak zaczął się Renesans”.
Wykład odbędzie się w środę 22 listopada 2017 o godzinie 16.00 w Instytucie Anglistyki UW ul. Hoża 69, Biblioteka IA (parter).

Zaproszenie

Wykład otwarty dra Sylwestra Łodeja

Instytut Anglistyki oraz Zespół „Badania nad Kulturą Dawną” mają zaszczyt zaprosić na wykład otwarty dra Sylwestra Łodeja (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) „On the diachronic semantics of pope: from a medieval bishop of Rome to pest of grain crops and a drink of mulled wine”.
Wykład odbędzie się w środę 17 maja o godzinie 10.00 w Instytucie Anglistyki UW ul. Hoża 69, pok. 335 (III p.).

Zaproszenie

Konferencja „Literatura a malarstwo”

Już w najbliższy weekend 1 i 2 kwietnia będziemy gościć ponad siedemdziesięcioro specjalistek i specjalistów z kraju i zagranicy na Międzynarodowej Konferencji „Literatura a malarstwo”. To już drugie tego typu sympozjum w ramach projektu „Literatura – konteksty”. Tym razem w Warszawie na Dobrej 55. Wśród referentów i moderatorów będzie wielu członków i współpracowników naszego Zespołu. Zapraszamy!

Wykład otwarty dr hab. Moniki Jakubek-Raczkowskiej

Instytut Anglistyki UW oraz Zespół „Badania nad Kulturą Dawną” mają zaszczyt zaprosić na wykład otwarty dr hab. Moniki Jakubek-Raczkowskiej z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pt.  Zmysłowe aspekty późnośredniowiecznej mistyki kobiecej. Problemy interpretacji na przykładzie
bł. Doroty z Mątów Wielkich (1347-1394). 
Wykład odbędzie się w czwartek 16 marca o godzinie 15.00 w Instytucie Anglistyki UW – ul. Hoża 69, pok. 335 (III p.)

Więcej informacji