Seminarium mediewistyczne (23.04.2021)

W imieniu organizatorów mam zaszczyt zaprosić na nasze seminarium mediewistyczne, które odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. o godz. 10.00, podczas którego dr Paulina Pludra-Żuk i dr Marta Czyżak wygłoszą referat na temat: Warto oceniać książkę po okładce, czyli o poszukiwaniu średniowiecznej makulatury w oprawach rękopisów i druków z terenu Prus krzyżackich.

Seminarium odbędzie się na platformie Google Meet, prosimy o zgłaszanie chęci uczestniczenia na adres: seminarium.mediewistyczne@gmail.com. W odpowiedzi zostanie przesłany kod spotkania.

Szczegóły w załączonym plakacie.

seminarium mediewistyczne 23.04.2021

Warsztaty sermonistyczne

Szanowni Państwo,

w imieniu Textus et cultura. Interdyscyplinarnego Zespołu Badań Mediewistycznych mamy przyjemność zaprosić na „Warsztaty sermonistyczne”, które odbędą się 20-21 maja b.r. Warsztaty adresowane są do młodych badaczy i osób, chcących zajmować się badaniem i wydawaniem kazań średniowiecznych (łacińskich i w językach wernakularnych). Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym pliku.

Konferencja warsztaty sermonistyczne1 1404.2021

Forum literaturoznawcze – prezentacja Zespołu

16 marca 2021 (wtorek) seminarium Forum literaturoznawczego WN poprowadziła prof. Joanna Godlewicz-Adamiec. Spotkanie było poświęcone pracy zespołu „Badań nad kulturą dawną”.

Jako lektura zostały zaproponowane rozmowy Jacques’a Le Goffa o „Długim średniowieczu”.

 

https://us02web.zoom.us/j/84138988009

https://drive.google.com/file/d/1bafPyO3moWxx3h38ZSGRjeQGy-lwKtls/view?usp=sharing

Seminarium mediewistyczne – prof. dr hab. Wojciech Mrozowicz (26.03.2021)

Mamy zaszczyt zaprosić na seminarium mediewistyczne, 26 marca 2021 r., o godz. 10.00, podczas którego prof. dr hab. Wojciech Mrozowicz wygłosi odczyt na temat: Cuda św. Szymona z Lipnicy w świetle nieznanego śląskiego przekazu rękopiśmiennego (z lat 80. XV w.).

Organizatorzy podjęli decyzję o zmianie formuły rejestracji. Prosimy o zgłaszanie akcesu na adres seminarium.mediewistyczne@gmail.com – w odpowiedzi zostanie przesłany Państwu kod spotkania.

seminarium mediewistyczne 26.03.2021

 

Seminarium mediewistyczne – Hanna Rajfura

mamy zaszczyt zaprosić na seminarium mediewistyczne, podczas którego mgr Hanna Rajfura wygłosi referat nt. Warsztat pisarski Jana Długosza w świetle „Katalogu arcybiskupów gnieźnieńskich”. Seminarium odbędzie się 26 lutego b.r. o godz. 10.00 w systemie zdalnym (za pośrednictwem Google Meet, identyfikator spotkania: meet.google.com/nov-uqfa-xuf).

Linki do streszczenia oraz do spotkania znajdują się w załączonym plakacie.

seminarium 26.02.21

Seminarium mediewistyczne – dr Mariusz Leńczuk

w imieniu organizatorów mam zaszczyt zaprosić na seminarium mediewistyczne, podczas którego dr Mariusz Leńczuk wygłosi referat nt. Rozariusze jako źródło interdyscyplinarnych badań mediewistycznych na przykładzie rękopisu Archiwum Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie, sygn. L.XV.12. Seminarium odbędzie się 18 grudnia br. o godz. 10.00 w systemie zdalnym (za pośrednictwem Google Meet).

Streszczenie oraz link do spotkania znajdują się w załączonym plakacie.

Seminarium 18.12

Seminarium mediewistyczne – prezentacja publikacji z zakresu mediewistyki

W imieniu organizatorów mamy zaszczyt zaprosić na seminarium mediewistyczne, poświęcone prezentacji nowych publikacji z zakresu mediewistyki. Seminarium odbędzie się 30 listopada 2020 r. o godz. 10.00, za pośrednictwem Google Meet (link do spotkania: https://meet.google.com/vut-oudj-eqy?hs=122&authuser=0)

W załączeniu plakat ze szczegółami.

seminarium 30.11.2020

Seminarium mediewistyczne – dr Adam Poznański

W imieniu organizatorów zapraszam na seminarium, podczas którego dr Adam Poznański (Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego) przedstawi referat:

Kwestia autorstwa mowy na pogrzeb Mikołaja Goltberga (zm. 1429).

Seminarium odbędzie się 13 listopada o godz. 10.00 za pośrednictwem Google Meet (identyfikator spotkania: https://meet.google.com/gqy-rjxr-brf).

W załączeniu plakat ze szczegółami oraz linkiem do streszczenia referatu.

seminarium 13.11.2020

Seminarium mediewistyczne – referat mgr Eweliny Kaczor (28.10.2020)

w imieniu organizatorów zapraszamy na wspólne seminarium mediewistyczne, podczas którego mgr Ewelina Kaczor przedstawi referat nt.

Franciszkańskie kazanie de s. Hedwigi z rękopisu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego I D 42.

Seminarium odbędzie się 28 października o godz. 10.00 za pośrednictwem Google Meet (identyfikator spotkania: https://meet.google.com/ndd-qubh-zrs?hs=122&authuser=0)

W załączeniu plakat ze szczegółami i linkiem do streszczenia.

seminarium 28.10