SGP Poznań 2016 – panel Zespołu – sprawozdanie

W ramach Konferencji Naukowej Stowarzyszenia Germanistów Polskich „Germanistische Forschung in Polen: Gegenstände und Methoden, Formen und Wirkungen”, która odbyła się 20-22 maja 2016 w Poznaniu, przewidziany został panel tematyczny Zespołu „Badania nad kulturą dawną” (kierowany przez dr hab. Joannę Godlewicz-Adamiec i dr hab. Pawła Piszczatowskiego) zatytułowany „Die Tradition des deutschen Mittelalters – kulturelle Paradigmen und ihre Transpositionen”. W ramach panelu uwzględnione zostały cztery referaty: dr hab. Joanny Godlewicz-Adamiec (Uniwersytet Warszawski – Instytut Germanistyki), dr hab. Renaty Dampc-Jarosz (Uniwersytet Śląski – Instytut Filologii Germańskiej), prof. dr hab. Marzeny Góreckiej (KUL – Instytut Filologii Germańskiej) i dr hab. Pawła Piszczatowskiego (Uniwersytet Warszawski – Instytut Germanistyki).