Wykład prof. Romana Michałowskiego „Renesans karoliński i Anglosasi”

Instytut Anglistyki UW i Zespół Badawczy „Badania nad kulturą dawną” mają zaszczyt zaprosić na wykład otwarty pt. „Renesans karoliński i Anglosasi”, który wygłosi profesor Roman Michałowski, historyk mediewista z Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. dr hab. Roman Michałowski, Kierownik Zakładu Historii Studiów Średniowiecznych w Instytucie Historycznym UW, w latach 1998-2001 Dyrektor Centre de Civilisation Polonaise na Uniwersytecie Paris IV i profesor Sorbony. Zajmuje się historią średniowieczną polską i powszechną. Jego badania dotyczą m.in. historii religii i kultury oraz wpływu systemu wartości na struktury społeczne i polityczne.

Wśród jego publikacji znajdują się m.in. Princeps Fundator. Studium z dziejów kultury politycznej w Polsce X-XIII wieku (Warszawa 1993), Zjazd Gnieźnieński. Religijne przesłanki powstania Arcybiskupstwa Gnieźnieńskiego (Wrocław 2005), Historia Powszechna. Średniowiecze (Warszawa 2009).

Wykład odbędzie się w środę 18.11.2015 r. o godz. 14.00 w Instytucie Anglistyki UW,         ul. Hoża 69, pok. 335 (IIIp.)