Pasja wg św. Jana Johanna Sebastiana Bacha w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 7 listopada o godz. 19.30 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. W programie koncertu Pasja wg św. Jana Johanna Sebastiana Bacha (BWV 245). Wśród wykonawców znajdą się znakomici soliści – Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Jan Petryka, Jarosław Bręk, Maciej Nerkowski oraz Karol Kozłowski w partii Ewangelisty, a także podsumowujący tym koncertem swoje 20-lecie Chór Kameralny Collegium Musicum UW. Towarzyszyć im będzie barokowa orkiestra, złożona z doświadczonych instrumentalistów, zajmujących się muzyką dawną. Kierownictwo muzyczne koncertu obejmie Andrzej Borzym, znany dyrygent i pedagog, od 1989 r. związany z uniwersyteckimi zespołami muzycznymi.

Dwudziestolecie Collegium Musicum UW objął swoim patronatem Jego Magnificencja Rektor UW, prof. Marcin Pałys. Sam koncert będzie pierwszym dużym wydarzeniem kulturalnym obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

W programach koncertu znajdą Państwo opis muzykologiczny utworu autorstwa Piotra Maculewicza z Gabinetu Zbiorów Muzycznych BUW oraz pierwszy kompletny przekład wszystkich tekstów Pasji Janowej Bacha na język polski autorstwa członka naszego Zespołu, Pawła Piszczatowskiego.

Wstęp na koncert jest wolny.